چگونه می توان ایده های کمپین رسانه های اجتماعی با پشتیبانی داده ها را ایجاد کرد

تصمیم گیری برای شروع یک کارزار بازاریابی در رسانه های اجتماعی می تواند بخش هایی برابر با هیجان و دلهره آور باشد. هدایت مخاطب برای تمرکز روی یک ایده خاص و تعامل با پیروان یک مفهوم هیجان انگیز است.

اما قبل از ارسال اولین توییت یا انتشار اولین پست فیسبوکی خود ، باید به ایده ای برسید که با مصرف کنندگان طنین انداز شود. این نقطه شروع برنامه ریزی هرگونه فعالیت رسانه ای اجتماعی است.

برنامه ریزی

کنار آمدن با ایده های خلاقانه کار ساده ای نیست. ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که مغز شما روی تمام سیلندرها شلیک کند ، اما برخی روزها احساس می کند چاه خشک شده است. آنچه شما نیاز دارید ایجاد یک فرایند برای کمک به شما در ارائه کار با کیفیت به طور مداوم است.

ایده

در این مقاله ما نکاتی را آورده ایم که به شما کمک می کند تا ایده های کمپین رسانه های اجتماعی با پشتیبانی داده ها را ارائه دهید.

با ایده بزرگ پشت کمپین خود شروع کنید

یک کمپین خوب در رسانه های اجتماعی سعی در ایجاد تغییرات معنی دار خواهد داشت. این باید پیروان را ترغیب کند تا قدم بگذارند و اقدام کنند.

هنگامی که ما در مورد “ایده های بزرگ” صحبت می کنیم ، در حال صحبت کردن در مورد عکسهای بزرگ هستیم که به گونه ای ساخته شده است که می تواند اثری از خود بگذارد و مخاطب شما را برانگیزد. این مفهوم لزوماً نباید چیزهای عجیب و جنجالی باشد. فقط لازم است به یاد ماندنی و متمرکز بر یک پیام واضح که باعث می شود افراد به سمت یک هدف دلخواه حرکت کنند.

این نوع ایده ها فقط نمی توانند از هوا خارج شوند. آنها قبل از اینکه برای یک فعالیت عملی تلقی شوند ، به کار ذهنی و تحقیقات کامل نیاز دارند. نتیجه نهایی باید ایده ای باشد که موارد زیر را انجام می دهد:

     

  • به چیزی برخورد می کند که مخاطبان مورد نظر شما را جالب ببینند
  •  

  • می تواند به مارک ، محصولات یا خدمات شما مرتبط شود
  •  

  • تغییر مورد نظر را به نفع شما هدایت می کند

کنار آمدن با چنین مفهومی خالی از لطف نیست. اما ما در اینجا برای کمک به شما در چرخش توپ هستیم.

تحقیقات محکم مخاطبان را انجام دهید

قبل از رفتن دیگر ، باید بدانید که از بالای تپه ها به پایین به پایین فریاد می زنید. شناخت مخاطبان خود برای دستیابی به پیام مهم است. چندین راه برای انجامش وجود دارد:

تجزیه و تحلیل داخلی فیس بوک

بزرگترین بستر رسانه های اجتماعی جهان به کاربران امکان دسترسی به یک ابزار تحلیلی قدرتمند را می دهد. به صفحه خود بروید و در نوار پیمایش روی Insights و سپس People کلیک کنید. فیس بوک داده های جمع آوری شده در مورد افراد متصل به صفحه شما را در اختیار شما قرار می دهد.

شما از نظر جمعیتی ، از جمله موقعیت مکانی ، سن ، جنس ، سطح تحصیلات ، وضعیت روابط و موارد دیگر استفاده می کنید. همچنین اطلاعاتی در مورد سرگرمی ها ، علاقه ها و شیوه زندگی افراد وجود دارد.

دنبال کردن توییتر را دنبال کنید

ابزارهای نرم افزاری برای کمک به شما در تجزیه و تحلیل پیروان خود در توییتر موجود است. آنها می توانند داده های جمعیتی را در اختیار شما قرار دهند ، که شامل مکان ، سن ، جنس و زبان های گفتگو شده است ، به همراه ساعتی که بیشترین فعالیت را در سیستم عامل دارند.

همه این اطلاعات تصویری بهتری از مخاطبان خود به شما می دهد و چه موقع به بهترین شکل آنها را با محتوای کمپین خود ضربه بزنید.

ایجاد نظرسنجی

گاهی اوقات بهترین راه برای فهمیدن آنچه پیروان را تقلید می کنند فقط سؤال کردن از آنها است. چندین شبکه اجتماعی مختلف دارای ویژگی رای گیری هستند که شما باید از آن استفاده کنید. آنها روشی سریع و آسان برای دریافت بازخورد هستند.

فقط به چند موضوع فکر کنید که ممکن است علاقه مندان به شما را به خود جلب کند و سوالی را ایجاد کنید و از آنها بپرسید که کدام یک از آنها جالب ترین است. بله ، واقعاً می تواند خیلی ساده باشد.

انجام یک نظرسنجی

این نوع اقدام می تواند به استراتژی بازاریابی شما ، چه از طریق رسانه های اجتماعی و چه از طریق آن ، کمک کند. تعدادی از سیستم عامل های نظرسنجی برای انتخاب وجود دارد ، مانند Polldaddy و SurveyMonkey که پاسخ دادن به سؤالات را سریع و آسان برای پیروان ایجاد می کند. نکته اصلی نوشتن سؤالات خوبی است که می توانند در پی یافتن آنچه پیروان شما می خواهند ، باشد.

برخی از سوالات عالی ممکن است در مورد منافع عمومی آنها و اینکه از کدام محصولاتی که از آنها استفاده می کنند لذت ببرند. همچنین باید از آنها در مورد چالش های پیش روی آنها و انواع راه حل های مورد نظرشان سؤال کنید.

راه حل

ایجاد شخصیت ها را در نظر بگیرید

ایجاد یک شخصیت اساساً به معنای ارائه توصیف شخصیت داستانی است تا متناسب با مخاطب هدف شما باشد. این می تواند یک روش عالی برای تجسم و درک مخاطبان هدف باشد. در زمینه رسانه های اجتماعی می تواند بسیار مفید باشد. این مثال را به عنوان مرجع مشاهده کنید.

آیا تحقیقات رقابتی انجام دهید

دشمن خود را بشناسید – خوشبختانه ماهیت عمومی شبکه های رسانه های اجتماعی تحقیقات رقابتی را بسیار آسان می کند. نظارت بر حساب های رقبای شما می تواند در مورد آنها و راهکارهای موفقی که ممکن است بکار ببندید ، به شما بگوید.

شما باید در مورد پیام خلاقانه ، سبک بصری و درگیری آنها یادداشت بگیریدبا پیروانشان سعی کنید بین آنچه که انجام می دهد و آنچه انجام نمی دهد ، تجزیه کنید.

زمینه بازی برای صنعت خود را بررسی کنید

این پرداخت می کند که در صدر جدیدترین مباحث مربوط به رسانه های اجتماعی در مورد صنعت شما قرار داشته باشید. در اینجا چند روش ساده برای گوش دادن به زمین آورده شده است.

اخبار صنعت را بخوانید

اگر در حال حاضر نیستید ، باید منابع خبری مانند مجلات ، وب سایت ها و وبلاگ های مربوط به صنعت خود را دنبال کنید. این بهترین راه برای ماندن در مورد موضوعات داغ و پیشرفت است. هر چیزی که برای مخاطبان شما جالب باشد باید مورد توجه شما باشد.

رهبران فکر را دنبال کنید

دریابید که کدام بازیکنان صنعت شما بیشترین تلاش را در رسانه های اجتماعی دارند. این افراد اغلب محتوای خود را بیشترین اشتراکی به اشتراک می گذارند ، بنابراین تشخیص اینکه چه کسی هستند باید آسان باشند. به آنها پیگیری کنید و زبانه ها را روی آنها نگه دارید. بیشتر اوقات آنهایی که بحث در بین مخاطبان هدف شما هستند.

پیگیری کلمات کلیدی

موضوعات خاص و کلمات کلیدی را در رسانه های اجتماعی پیگیری کنید. آنها می توانند درمورد بحث و بررسی برخی روندهای خاص به شما سرپیچی کنند.

ایده های خلاقانه طوفان

سرانجام وقت آن است که شروع به ریختن چیزها روی کاغذ کنید ، حتی اگر آنها هنوز ایده های نهایی شما نیستند. طوفان مغزی یک تلاش مشترک است. حتی اگر به تنهایی کار کنید ، روش هایی برای بیرون کشیدن ایده ها از منابع خارجی وجود دارد. در اینجا چند نکته وجود دارد.

یافتن تقاطع بین برند و علاقه مخاطبان خود

بعد از مطالعه اطلاعات جمعیتی موجود در مورد پیروان رسانه های اجتماعی و پاسخ دادن به پاسخ هایی که به نظرسنجی ها و نظرسنجی ها داده اند ، احتمالاً خواهید دید که آنها دارای علایق متنوعی هستند.

موضوع مشترک ارتباط با نام تجاری شما است ، بنابراین یافتن مناطقی که برند شما و علایق آنها با هم همپوشانی دارند ، پایه خوبی برای ارائه ایده ها است. فراموش نکنید که پیام تبلیغاتی شما باید در تقاطع مخاطب و ارزش پیشنهادی برند شما هدفمند باشد.

در اینجا نحوه استفاده از این اصل در ایجاد یک کمپین رسانه های اجتماعی آورده شده است. با مشخص کردن علاقه مشترک بین طرفداران خود شروع کنید. اینجاست که ترفند شما در رسانه های اجتماعی و داده های نظرسنجی به مرحله اجرا می رسد.

بعد ، به این فکر کنید که چگونه ممکن است این علاقه با محصول یا خدمات شما همپوشانی داشته باشد. آیا مشتریان شما از محصول یا خدمات شما در رابطه با نوع متفاوت محصول یا خدمات استفاده می کنند؟ اگر جواب این سوال بله است ، شما چند گزینه دارید. شما می توانید به مارک دیگر دسترسی پیدا کنید و تلاش مشترکی را برای یک کمپین انجام دهید.

اگر ظرفیت لازم را داشته باشید ، می توانید یک مبارزات انتخاباتی نیز در مورد یک نوع محصول یا خدمات مشابه ارائه دهید. نکته این است که شما باید کمپینی ایجاد کنید که علاقه خود را به محصول یا خدمات گفته شده برای بالا بردن سطح آگاهی از برند تجاری خود ایجاد کند.

ایجاد فرآیند طوفان مغزی

برای رسیدن به جنون باید روشی وجود داشته باشد. درمورد جلسات طوفان مغزی دستورالعمل هایی داشته باشید تا شما و تیم خود بتوانید در مسیر گفتگو بمانید و چیزی را برای نشان دادن آن داشته باشید.

در اینجا مثالی از یک جلسه آسان طوفان مغزی ۳۰ دقیقه ای آورده شده است:

در پایان ، شما ممکن است چندین ایده جالب برای شکل دادن داشته باشید.

شکستن تخته سفید

اگر بیشتر متفکر بصری هستید ، طرح کردن ایده های روی تخته سفید می تواند بسیار مفید باشد. افکار و ایده های مربوط به مبارزات انتخاباتی خود را به همراه طرح هایی از آنچه فکر می کنید ممکن است طراحی بصری باشد بنویسید. یک قدم عقب بردارید و ببینید که همه چیز چگونه به نظر می رسد.

این می تواند یک روند تسکین بخش و تحقق بخش باشد ، به خصوص اگر بیشتر روز خود را مانند بسیاری از افراد در جلوی رایانه بگذرانید. یک تخته سفید می تواند شما را از خیره شدن به مانیتور دور کند و شما را مجبور کند در حالی که فکر می کنید حرکت کنید. این امر شما را مجبور می کند که در واقع خلاق باشید و به جای نشستن در انتظار ایده ای برای پاپ کردن در سر خود باشید.

زمان شروع کار

گاهی دشوار است که در یک مهلت به ایده های خلاقانه برسید ، به همین دلیل می تواند به یک روال یا پروتکل طراحی شده برای کمک به شما در فکر کردن به چیزی ، هر چیزی کمک کند ، به محض اینکه این همه گفته و انجام شود.

ارائه ساختار برای روند خلاقانه شما به شما کمک می کند تا به طور مداوم ایده های خود را پمپ کنید ، که در پایان روز همه را خوشحال می کند.